Organització política

Grups Municipals

Llistat amb dades principals sobre cada grup polític amb representació a l’Ajuntament

El plenari de l’Ajuntament de Porqueres està composat per 11 regidors i regidores de dos partits diferents.

L’equip de govern està format per 9 regidors i regidores de Independents de Porqueres (IdP-AM)

L’oposició està formada per 2 regidors i regidores de Junts Per Porqueres (JuntsXPorqueres).

Xarxes socials dels grups polítics

Independents de Porqueres

Junts Per Porqueres

Anunci assignació econòmica als grups polítics municipals

Consistori

Si teniu algun dubte o algun suggeriment sobre el municipi, podeu posar-vos en contacte amb l’Àrea corresponent de l’Ajuntament de Porqueres. Els regidors i regidores estan a la vostra disposició per ajudar-vos en tot allò que calgui i que estigui relacionat amb el municipi.

PARTIT POLÍTIC     idp_logo1

  • Sr. Francesc Castañer i Campolier

Càrrec: Alcalde president. Regidor d’Urbanisme

Correu electrònic: alcaldia@porqueres.cat / fcastanyer@porqueres.cat

Més informació:

Francesc Castañer i Campolier

  • Sra. Elisa Teixidor i Planella

Càrrec: 1a Tinent d’alcalde. Regidora de Festes, Joventut, Patrimoni Municipal i Comunicació.

Correu electrònic: eteixidor@porqueres.cat

Més informació:

Elisa Teixidor Planella (1)

  • Sr. Enric Silva i Moreno

Càrrec: 2n Tinent d’Alcalde. Regidor de Serveis i Vies públiques

Correu electrònic: esilva@porqueres.cat

Més informació:

Enric Silva Moreno

  • Sra. Marta Port Sabater

Càrrec: 3a Tinent d’alcalde. Regidora d’Hisenda, Administració i Turisme.

Correu electrònic: mport@porqueres.cat

Més informació:

Marta Port Sabater

  • Sr. Jordi Burch Vinyals

Càrrec: Regidor de Medi Ambient i Agricultura.

Correu electrònic: jburch@porqueres.cat

Més informació:

Jordi Burch Vinyals

  • Sra. Anna Lara Rial

Càrrec: Regidora de Salut i Benestar Social

Correu electrònic: alara@porqueres.cat

Més informació:

Anna Lara Rial

  • Sr. Narcís Vidal i Mir

Càrrec: Regidor d’Esports

Correu electrònic: nvidal@porqueres.cat

Més informació:

Narcís Vidal Mir

  • Sra. Marta Planas Feixas

Càrrec: Regidora d’Ensenyament i Cultura

Correu electrònic: mplanas@porqueres.cat

Més informació:

Marta Planas Feixas (1)

  • Sr. Jacint Sala Marquès

Càrrec: Regidor de Promoció Econòmica i Participació Ciutadana

Correu electrònic: jsala@porqueres.cat

Més informació:

Jacint Sala Marqués

PARTIT POLÍTIC    logo junts X Porqueres

  • Sra. Susanna Maria Bazan López

Càrrec: Regidora

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • Sr. Armanter Coll Coll

Càrrec: Regidor

Armenter